Ostrov lhářů

18. června 2015 v 17:04 | Deny... |  Recenze
Název: Ostrov lhářů
Originál: We were liars
Autor: E.Loskhartová (pseudonym)
Rok vydání: 2015
Počet stran: 264
Nakladatelství: Host

Děkuji nakladatelství Host za poskytnutí e-knihy.


Emily Jenkins se narodila v New Yorku, vystudovala anglickou literaturu na Kolumbijské univerzitě, nyní učí tvůrčí psaní a je spisovatelkou na plný úvazek. Napsala několik young adult románů. Dostala se také do finále National Book Award v kategorii young adult literatury. Pod jménem Emily Jenkins publikuje knihy pro děti. Její nejnovější kniha Ostrov Lhářů (2014) se stala bestsellerem New York Times.


Rodina Sinclairových patří mezi ty obrovské snobské rodiny. Každé léto se schází na soukromém ostrově, který patří dědečkovi. Na ostrově se také sejdou lháři-Cadance, Johny, Mirren a Gat. V létě 2015 se stala Cadance nehoda, kterou si nepamatuje. Co se jí vlastně stalo? A proč Ostrov lhářů?

Ostrov lhářů vás naláká nejenom obálkou, ale také anotací. I když to vypadá jako oddechová kniha, vůbec to tak není. Při čtení knihy jsme neustále v pozoru. Také pořád přemýšlíme, k čemu se nás autorka snaží dostat.

"Z léta, kdy se stala nehoda, si pamatuju: U kuchyňských dveří Červené brány se zamiluju do Gata. Gat posílá sušenou růži Raquel, já se ovíněná naštvaně točím pod hvězdami. Jsem normální. Dělám zmrzlinu. Hraju tenis. Třípatrové s 'mores a Gatův vztek, když jsme mu řekli, ať sklapne. Noční koupání. Líbání s Gatem na půdě." Kapitola 18., část druhá-vermont

Hlavní postavou je Cadance, která nám to vlastně celé vypraví. Dalšími postavami jsou Mirren a Johny, kteří jsou Cadance příbuzní. Také tu máme Gata, který je nevlastní bratr Johnnyho.

"Já, Johnny, Mirren a Gat. Gat, Mirren, Johnny a já. V rodině se nám čtyřem říká Lháři a nejspíš si to zasloužíme. Všem je nám skoro stejně a všichni máme narozeniny na podzim. Co jezdíme v létě na ostrov, jsou s námi potíže. Gat přijel poprvé na Beechwood, když nám bylo osm. Léto osm, jak říkáme. Předtím jsme Mirren, Johnny a já nebyli Lháři. Byli jsme prostě bratranci a sestřenice a Johnny otravoval, protože si nechtěl hrát s holkama." Kapitola 4., část první-Vítejte v naší rodině

Ze začátku se mi autorčin styl psaní zdál takový jiný, ale po čase jsem si zvykla. Kniha je rozdělena do pěti částí. Ze začátku jsou části hlavně seznamovací, u těch dalších se situace stále komplikuje. Až do úplného konce jsem stále nevěděla, co autorka chystá. Až posledních 50 stran jsem byla překvapená, takový konec jsem nečekala.

"Johnny se širokými rameny, s okousanými nehty a krátkými vlasy, v džínách a růžové košili ta staré, že má roztřepené lemy. Mirren jako by vyšla z obrazu Raffaela, souměrná sinclairovská brada. Dlouhé husté vlasy svázané do drdolu, na sobě vršek od bikin a kraťasy. Je to tak uklidňující. Přesně takhle je miluju." Kapitola 25., část třetí-léto sedmnáct

Ostrov lhářů bych označila za velmi, velmi povedenou knihu. Dokonce jednu z nejlepších, kterou jsem četla. Autorka píše opravdu poutavě, neustále drží vaší pozornost. Postavy jsou propracované, originální a své. Doporučuji všem přečíst.

5/5
"Přečtěte si to. A jestli se vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě LŽETE!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 -Really?! | E-mail | Web | 18. června 2015 v 17:54 | Reagovat

Je to len jedna kniha alebo je to rozdelené na viac dielov?

2 deny-paradise | Web | 18. června 2015 v 18:17 | Reagovat

[1]: Pouze jedna kniha :)

3 Heaven | E-mail | Web | 19. června 2015 v 18:51 | Reagovat

Tahle kniha už mně zaujala dříve, hlavně teda poutavou obálkou. I děj vypadá zajímavě. Doufám, že ji mají v knihovně! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama