Ohnivý ostrov

29. dubna 2015 v 19:00 | Deny... |  Recenze
Název: Ohnivý ostrov
Originál: Ember island
Autor: Kimberley Freeman
Rok vydání: 2014
Počet stran: 328
Nakladatelství: Allpres


Za e-knihu děkuji palmknihy.czObsah:
Tilly se konečně dočkala svatby. Bere si milovaného Jaspera, kterého ji jako ideálního partnera schválil i její dědeček. Ovšem po svatbě se ukáže, že Jasper je úplně jiný než si Tilly myslela. Po tragédii, kterou si Tilly dává za vinu, odjíždí daleko od místa, kde s Jasperem žila. Odjíždí na Ohnivý ostrov. Tam dostane práci guvernantky v domě ředitele věznice, která se na ostrově nachází. Ovšem na ostrově plném nejhorších vězňů ji stále stíhá minulost. Dokáže se s ní Tilly vyrovnat?

Recenze:
Knihu jsem si vybrala náhodně. Anotaci jsem jen tak prolítla. Když jsem tam viděla nějaký vzrůšo v podobě nejhorších vězňů, řekla jsem si proč ne. Nakonec se však z knížky vyklubal úplně jiný příběh.

"Žádný signál. Nikdo se mi nedovolá. V tu chvíli ze mě spadlo všechno napětí. Otočila jsem se a vrátila se do domu, kterému se říká Nebeský. Nemám ponětí, jestli je to oficiální název, anebo ho takle pojmenovala moje romanticky založená prababička. Odhodila jsem nefunkční mobil na gauč v obýváku" Kapitol Dvě-Rozbitý komín, 2012

Ohnivý ostrov je oddechová kniha, která má krásný děj. Vypráví o hlavní postavě Tilly, která se v mladém věku setkává se spoustou potíží, které by vůbec neměla řešit. Místo toho, aby si užívala šťastné manželství a její láska byla opětována, prožívá těžké dny, ve kterých si ani ona sama neví rady. Dále se v knize setkáváme-s malou Nell, kterou Tilly učí, a je její chůvou. Nell je malá holčička, která je chytrá a zvídavá. Kromě Tilly a Nell je další hlavní postavou spisovatelka Nina, která se přestěhovala do místa, kde žila její prababička Nell-pro nás malá a zvídavá holčička. Zrovna prožívá spisovatelský blok, který hodlá řešit dočasným stěhováním na Ohnivý ostrov do Nebeského domu.

"Tatínek mi chce najmout guvernantku. Přestože o ni nestojím, měla bych dodat. Já žádnou dohlížitelku nepotřebuji. Doufala jsem, že když manželka dozorce Randolpha dostala záškrt a musela odjet z ostrova dřív, než nás nakazí, že se už nevrátí, a já se budu vzdělávat sama." Kapitola Čtyři-Příběhy ze zdi, 28. září 1891

V příběhu se prolíná současnost i minulost. Současnost je psaná většinou z pohledu spisovatelky Niny. Minulost je vyprávěna třetí osobou, také se v knize občas setkáme s úryvky deníku Nell. Příběh je zajímavý i docela napínavý. Všechny postavy se mi moc líbily, sice nebyly úplně dokonale propracované, ale líbily se. Nejvíce mě asi zklamal konec. Vypadalo to, jakoby autorka chtěla knihu co nejdříve ukončit. Navíc byl až příliš sladký, zkrátka ne podle mých představ.

"Jasper ji uchopil, zvedl ji ke rtům a něžně políbil. Jeho ústa příjemně hřála a Tilly zrudla vzrušením. "Jsem tak rád, žes přijela, lásko." Pustil její ruku a zanechal ji roztouženou po dalším sblížení. Vtom ji bůhvíproč po zádech přeběhl mráz." Kapitol Šest-Lumiere sur la Mer

Od knihy jsem čekala úplně něco jiného. Ale nakonec tento příběh velmi zaujal. Opravdu se mi kniha moc líbila, postavy jsem si oblíbila. Pouze konec zklamal. I přesto hodnotím Ohnivý ostrov velice kladně.

4/5

Ahoj všichni, omlouvám se, ale není mi dobře. Mám teplotu, tak ležím... takže asi další články moc nečekejte. S pozdravem, Deny
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 werangummi | Web | 30. dubna 2015 v 13:30 | Reagovat

O té knížce jsem zatím neslyšela, ale každopádně to vypadá vážně zajímavě :) Kdybych na ni někde narazila, určitě si ji přečtu :) A přeji ti brzké uzdravení, určitě se z toho brzy dostaneš :)

2 Kerr | Web | 30. dubna 2015 v 19:19 | Reagovat

Tuhle knížku teďka drží moje mamka v ruce :D mě teda přijde trošku pro starší, řekla bych, že si jí nejvíc vychutnají mamči, ale zase proč ne? :)

3 Scribbler | Web | 30. dubna 2015 v 21:28 | Reagovat

Ohnivý ostrov si taky chci přečíst, ale nevím, nevím, kdy se k tomu dostanu. POslední dobou jsem zavalená knihami, jak těmu na recenzi, tak těmi, co si chci přečíst jen tak.
Jinak, tvoje recenze vypadá moc pěkně, takže mě to mnohem víc nalákalo.

4 Kelíns | E-mail | Web | 1. května 2015 v 8:07 | Reagovat

Nejdřív jsem si řekla, že to zase bude další slaďárna. Ale vypadá to napínavě a s poutavým příběhem :)
A brzo se uzdrav :)

5 Monica. | Web | 1. května 2015 v 21:09 | Reagovat

Děkuju za typ, napíši si ji do seznamu :)
A ty se brzo uzdrav!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama