Hrej hráčem-Emma Hart

16. dubna 2015 v 17:38 | Deny... |  Recenze
Název: Hrej hráčem
Originál: Love game
Autor: Emma Hart
Série: The game (1.)
Počet stran: 248
Nakladatelství: Galatea

O autorce: Emma Hart je současná autorka romantických knížek. Ráda píše o kouzelných věcech, polibcích a všem, co se hodí do jejích příběhů. Musí v nich povinně vystupovat sarkastické a vtipné postavy a stejně tak i sexy chlapi.Obsah: Operace "Hrej hráčem" právě začala. Maddie a její kamarádky vymyslí lest na Bradena - kluka, kterého Maddie z celého srdce nenávidí. Maddie si má Bradena do měsíce omotat kolem prstu, nechat ho, aby se do ní zamiloval a poté ho krutě odkopnout, tak jako to on dělá všem holkám. To ovšem netuší, že Braden a jeho kamarádi mají stejný nápad. Kdo bude vítěz?

Recenze:

Hrej hráčem je kniha, kterou jsem si chtěla už dlouho přečíst, takže když se mi konečně naskytla příležitost, ani chvilku jsem neváhala.

Je to kniha ze školního prostředí, které už známe z jiných romantických knih, takže nás to určitě nepřekvapí. Děj je předvídatelný, stačí přečíst první kapitoly s anotací a je vám jasné, jak to bude pokračovat. I tak jsem se od knihy doslova nemohla odtrhnout. Knížku jsem přečetla v rekordním čase, hned ten den, co mi přišla. A musím říct, že se mi moc líbila.

"Cestou z ranní přednášky zpátky na kolej vezmu delší oklikou, abych si mohla utřídit myšlenky. Ale i přesto mám pocit, že mi hlava exploduje. Zabouchnu dveře pokoje a přemýšlím nad tím, co mě právě čeká. Rande s Bradenem Carterem, místním playboyem. A to všechno kvůli hloupé sázce. Jak jsem na něco takového mohla vůbec přistoupit?" 5. Kapitola - Maddie

Meddie je krásná, hodná holka, která v takovém příběhu nesmí chybět. Jako správnou hlavní hrdinku v romantických knihách jí pronásleduje zlá minulost. Braden je pěkný a sympatický kluk, ale je děvkař. Může mít každou, na kterou si ukáže. Rád holky využívá a většinou druhý den odkopne, na holčičích citech mu vůbec nezáleží.

Kniha je psaná ich-formou. Jednotlivé kapitoly jsou střídavě psané z pohledu Maddie a Bradena, což nám skvěle ukazuje jejich rozdílné pohledy na svět a na hru, kterou spolu začali.

"Zavrtím hlavou. Sakra, ta je chytrá, musím tu hru hrát stejně mazaně, jinak budu ten, kdo prohraje. Je to jenom hra, nějak to zvládnu. Já neprohrávám. "Princezno" řeknu něžně a hladím ji po tváři, "je alespoň trochu možné, že bys mi dala šanci?" "Na co?" "Abychom mohli být více než přátelé." Prohlíží si mě zvídavým pohledem. Asi nechce věřit, že něco takového myslím upřímně. Jediné štěstí, že se umím dobře přetvařovat." 10. Kapitola - Braden

Postavy jsou přesně takové, jaké můžeme od romantických příběhů očekávat. Autorka si s nimi moc nepohrála. Kapitoly jsou psané jednoduše, nenajde se nic, co bychom nechápali, nic, nad čím bychom dlouho přemýšleli. Akčnost je také nulová, tedy pokud nepočítám pokus o drama na konci příběhu. Ale i přesto bych knihu hodnotila kladně. Mně se líbila a věřím, že se bude líbit více lidem mého věku. Proto ji doporučuji všem, kteří mají romantické knihy rádi.

Za mě
5/5
Děkuji za poskytnutí e-knihy - knihcentrum.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Scribbler | Web | 16. dubna 2015 v 21:30 | Reagovat

Vypadá to dobře, akorát já na takové knížky moc nejsem. Ale jsem ráda, že se ti to líbilo, taky píšu pro knihcentrum.

2 ellie's' - untrue.blog.cz | Web | 20. dubna 2015 v 16:35 | Reagovat

Mám právě 162 cm, tak by se mi tvoje váha, úplně hodila :D

Ta kniha zní teda zajímavě, škoda že to není sfilmováné, protože já nečtu :D

3 Monica. | Web | 21. dubna 2015 v 15:32 | Reagovat

Ten obsah mě strašně zaujal. Až se zase do čtení dostanu (což fakt nevím, kdy bude :D) tak si jí přečtu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama