Březen 2015

Ztráty a nálezy

31. března 2015 v 19:49 | Deny... |  Recenze
Název: Ztráty a nálezy
Originál: Lost and found
Autor: Brooke Davisová
Rok vydání: 2015
Počet stran: 272
Nakladatelství: Mladá Fronta

O autorce:
Brooke Davisová vyrůstala v městečku Bellbrae v australském státě Victoria. Svůj první román se pokusila napsat již ve svých deseti letech. Vystudovala tvůrčí psaní. Román Ztráty a nálezy je její prvotinou.

Obsah:
Sedmiletá Millie je malá zrzavá holčička s červenými gumáky. Vede si seznam mrtvých tvorů, kde má své místo i její tatínek. Jednoho dne ji ovšem její maminka nechá v obchodě a už se nevrátí.

Písař Karl je starý důchodce, který se vyrovnává se smrtí své manželky Evie. Najednou se však ocitá v domově důchodců, kde si uvědomí, že chce ještě něco zažít.

Agatha Pantha je důchodkyně zavřená od smrti svého manžela Rona ve svém domě, ze kterého vůbec nevychází. Vede si sešit Stáří, kde zapisuje každou novou vrásku, má svůj denní rozvrh mezi který patří i pozorování kolemjdoucích z křesla Kritiky. Náhoda svede tyto tři dohromady na cestu za Milliinou maminkou.

Jaro

30. března 2015 v 16:15 | Deny... |  Fotky
Ahoj. Po dlouhé době vás zdravím u nového článku. Můj život je jedna velká klouzačka. Jednou jste nahoře, podruhé dole. Momentálně se mám dobře, i když se u mě nálady střídají často. Poslední dva dny a máme tu duben. Ten čas letí. Do školy jdu jenom do středy, pak máme konečně volno. I tak mám docela dost plánů, takže nevím, jak to s blogem bude. Chtěla bych udělat nějaký super projekt, ale nemám čas ho vymyslet. :D
Dost keců, dneska to budou fotky. Je to takový mix všeho.
Sněženka!

Jak začít žít zdravě?

23. března 2015 v 18:25 | Deny... |  Deník
Většina holek není spokojena se svou postavou. Nejspíš je to kvůli nátlaku okolí a tzv. ideální postavě, která vlastně žádná není. Každý si ideální postavu představuje jinak, ať už to je pohublá kostra, obtloustlá děvenka, vypracovaná svalová hmota nebo navíc tuk na břiše. Je to jedno, každý to vidí jinak. A vy také. Jeden článek o zdravém životním stylu tu už byl, a stále mě překvapuje vědění, že je pořád čtený. A tak jsem se rozhodla sepsat pár rad do začátku.

Pávi

21. března 2015 v 12:44 | deny... |  Fotky
Ahojky. Konečně tu máme víkend. Týden docela ušel, ve škole se toho moc nedělo, tedy až na pár písemek ale jinak nic. Nápady na články také moc nepřicházejí, pořád bych to tady chtěla něčím oživit, ale žádný pořádný nápad nemám. Tedy vlastně mám, ale nemůžu ho zatím uskutečnit. No uvidím, jestli se to nakonec povede. Ve čtvrtek jsem byla venku s kamarádem. Dlouho jsme se neviděli, tak jsme se rozhodli jít ven. Bylo to dobrý do tý doby, než se se mnou pokusil vykousnout. Po tom, co jsem ho odmítla jsem s ním byla ještě půl hodiny, pak už jsme šli domů. No večer se mi za to omluvil, a po tom, co jsem mu řekla, že o něj nemám zájem už nenapsal. Takže asi konec kamarádství? Asi jo. Snad poprvé sem píšu něco o mém milostním životě.
Už zase přemýšlím o střední, stále nevím, kam mám jít. Vím jen to, že v budoucnu chci cestovat. A taky chci mít vždy při sobě knížku. A to je všechno, co vím. Ach jo, chci být mezi těmi lidmi, kteří vědí kam na střední.
Dneska přidávám fotky, opět. Jsou to pávi, v počítači je mám už dlouho, ale na blogu ještě nevyšli.


Dotek chladu

18. března 2015 v 19:37 | Deny... |  Recenze
Název: Dotek chladu
Originál: Frostengel
Autor: Tamina Berger
Edice: Thriller
Počet stran: 224
Nakladatelství: Fragment

O Autorce:
Současná rakouská autorka Tamina Bergerová začala psát brzy - vždy ji přitahovaly především detektivky a thrillery. Dotek chladu je její první thriller pro mládež.


Obsah:
Sedmnáctiletá Theresa začíná pátrat. Chce objasnit smrt své kamarádky Julie, která údajně spáchala sebevraždu. To ovšem netuší, jaká nebezpečí a překvapení se při pátrání dozví. Je to Leon, kdo může za to, že Julie spadla z mostu nebo někdo úplně jiný? A jak se vlastně Theresa vyrovná se smrtí své kamarádky?

Zvířátka

12. března 2015 v 17:11 | deny... |  Fotky
Ahoj. Vím, že s mojí aktivitou je to hrozné, ale nějak nemůžu skloubit všechny věci dohromady. Musím se učti, jíst, spát, psát úkoly, psát články, tancovat, mimoškolně se vzdělávat a také musím mít chvilku pro sebe. Dneska jsme byli v IQ Landii v Liberci. bylo to fajn, akorát mě štve, že zítra musíme do školy. Dneska to jsou opět fotky, doufám, že se budou líbit.


Old photo

8. března 2015 v 13:33 | deny... |  Fotky
Ahojky. Tak už jsem se vrátila z lyžáku. Bylo to tam supermegaúžasné. Hrozně moc bych se chtěla vrátit, ale bohužel to nejde. Přivezla jsem si pár modřin a krásné vzpomínky. Bohužel už zítra jdu zase do školy. Vůbec se mi tam nechce, ale, co se dá dělat. Jinak se mám fajn, počasí je krásné, tak to na mě trošku pozitivně působí. V nejbližší době můžete očekávat samé super články (ok, zatím nevím, co budu přidávat :D). Ale určitě se můžete těšit na recenze knihy Dotek chladu.
Co se knížek týče, trochu jsem se sekla. Jsem terpve u 16 knihy. Mám hodně knížek, které musím nebo chci přečíst, ale už nemám tolik času. Dneska jsem přečetla pár kapitolek z Harryho a Prince dvojí krve, poté plánuji už konečně začít číst Alianci, a také knížku Ve stínu hvězd. Uvidíme, jak to půjde s recenzema, no.

V týdnu, co jsem byla na lyžáku, jsem se vůbec nesnažila. Jedla jsem jak divá, ale vše jsem vylyžovala. Takže po týdnu "necvičení a nedodržování jídla" se do toho znovu vracím. Mám v plánu cvičit s Blogilates, jelikož s Jillian už jsem docvičila. Možná, že už začnu dnes, uvidím.
Jinak doufám, že jste se tu beze mě měli pěkně. Dneska přidávám pouze fotky, které už mám docela dlouho v notebooku. Tak doufám, že se budou líbit.