Something new

20. února 2015 v 15:41 | deny... |  Deník
Ahoj. Jak se máte? V poslední době jsem nepřidávala skoro žádné samotné deníčky. Trochu to je i tím, že ne všechny tyto články baví. Samotný deníček tu byl už před měsícem. Tak dneska si to všechno shrneme. Pokusím se jít systematicky, abych nepřeskakovala sem a tam (stejně se mi to nepodaří).


Začneme školou, sice je pátek, škola končí, ale i tak tu mám nějaké aktuální informace, pro vás asi nezajímavé, heh. Ve škole to je docela pohoda. Učitelka na češtinu a občanku, nám od pondělka chybí, takže máme suply. Když tak přemýšlím, vypadá to, že v té škole fakt nic neděláme. Nový pololetí jsem začala docela dobře, jen ta blbá fyzika. 1. Března jedu na lyžák. A já a A. s V. tam asi budeme jediný holky, jinak samí kluci. Radši ani nechci přemýšlet o tom, jaké to tam bude. Ale jinak se moc těším, lyžáky jsou vždy nejlepší, sice teď tam jedem se sedmáky, ale snad to bude stejně dobrý jako minulý rok.

Všimli jste si, jak ten čas rychle utíká? To je děsivý. Vím, že na to upozorňuji v každém článku, ale ono je to fakt hrozný. Už nám končí únor, začne březen, duben, květen, červen a prázdniny. Taky se tak těšíte? Léto mám celé naplánované. Jsem blázen, ale ráda si věci plánuju, sice ne vždy vyjdou podle mého lánu, ale tak who cares?

Asi vám už řeknu to "překvapení", které vám asi k ničemu nebude. Vlastně z toho mám radost jenom já. Někdy na začátku roku, jsem si tak trochu usmyslela, že budu psát recenze. Sice rubrika recenze je na blogu už dlouho, ale recenze v ní vůbec nejsou recenze. Tak jsem si usmyslela, že se tomu začnu věnovat víc, a že budu recenzovat hlavně knížky. Přece jen když tak hodně čtu, knížky mám ráda, pořád o nich píšu, proč nezkusit se tomu věnovat trochu více. Nakonec jsem se rozhodla, že napíšu do "pár" nakladatelství a knihkupectví (bylo jich docela dost…). Většina mi odpověděla záporně, což mi vůbec nevadilo, já byla ráda, že vůbec odpověděli. Někdo naopak neodpověděl vůbec, nebo ještě na odpověď čekám. Ale jsou tu dvě knihkupectví, které mi nabídku přijali. Jedním je http://www.knihcentrum.cz/, zde jsem se úspěšně domluvila se specialistkou na e-knihy. Od nich už jsem si knihu vybrala, tak uvidím, jaká bude. A druhé nakladatelství/knihkupectví je https://www.zonerpress.cz/, tam nevím. Paní, která mi odpovídala, se mě rovnou zeptala na knihy, které bych chtěla, pak chtěla i adresu. Bohužel zatím mi žádné knihy nepřišli, a to už to bude více jak týden. Uvidím, jestli nakonec přijdou.
Když už mluvím o knížkách, na blogu http://dreamer-scribbler.blog.cz/ jsem se účastnila soutěže o knížku od Kate Lace-Ve stínu hvězd, kterou jsem nakonec i vyhrála. Knížka mi v pořádku přišla dnes domů, tak jsem zvědavá, jaká bude. Krom toho jsem v úterý byla s kamarádkou v naší Olympii, kde jsem si koupila knihu Překroč svůj stín, tak až dočtu, můžete čekat recenzi.

Chci se naučit anglicky. A to nemyslím jen tak jako nás to učí ve škole. Navíc s naší učitelkou a s jejím vyslovováním jednotlivých slov je to fakt zlé. Chci mluvit pořádně anglicky, tak abych nad tím tolik nepřemýšlela a plynule mluvila. Už dřív jsem na doučování angličtiny chodila, ale nebavilo mě to (škoda, teď bych to docela uvítala). Ale protože nechci nikam chodit, jelikož zrovna moc času taky nemám. A bojím se, že by mě to znovu přešlo. Tak jsem se rozhodla mluvit se ségrou, která mluví plynule anglicky. Občas si udělám nějaké cvičení v učebnicích, které jsme našli doma. A pak si dělám různé testy na internetu, píšu si nová slovíčka. A vždy o víkendu spolu mluvíme pár minut anglicky.


Už skoro měsíc cvičím a snažím se jíst zdravě. Moc mě to chytlo, i když, to jsem říkala i předtím. Vedu si takový "deník", kam si vše zapisuji. Od této středy jsem se opět rozhodla přestat jíst sladké. Mám to naplánované na 10 dnů, zatím mám za sebou dva dny a už teď je to pěkně těžké, tak držte palce, ať to zvládnu. Jinak si každý den půl hodiny dávám do těla. Cvičím si Jillian její 30 days. Tak jsem u třetího levelu.

Dneska jedeme na muzikál Mamma Mia, fotky žádné nebudou, ale moc se těším. Když už mluvím o fotkách, mám pro vás hrozně moc fotek, tak se opět můžete těšit. Mějte se krásně, Deny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elly | Web | 20. února 2015 v 20:24 | Reagovat

Až neskutečné, jak ten čas rychle běží O.o

2 Anette | Web | 20. února 2015 v 20:25 | Reagovat

takové deníčkovské články mám moc ráda :)
ano, ten čas tak letí. za chvíli bude léto :)
držím palce, ať ti to s některým nakladatelstvím vyjde :)
s angličtinou také držím palce, protože se taky chci pořádně naučit anglicky :) to je super, že tvoje sestra mluví plynule anglicky :)
cvičení je skvělý relax, a ještě uděláš něco pro své tělo :) Jillian znám, je skvělá trenérka :)

3 Monii. | Web | 20. února 2015 v 21:01 | Reagovat

Jo, lyžáky jsou nejlepší :3 a nám taky chybí dost učitelek, takže buď suply nebo odpadají hodiny :D
Taky často přemýšlím nad tím, jak je to šílený. Jak to jde všechno hrozně rychle.
S těma knihkupectvíma/nakladatelstvíma je to úplně super tyjo :O :)

4 Tez | Web | 20. února 2015 v 21:02 | Reagovat

To ti závidím, že ses dokopala ke cvičení... Já to zatím ještě nedokázala.

To s tím psaním recenzí pro nakladatelství je síla! Držím palce, ať to jde jako po másle.

Já zrovna přemýšlím o tom, že příští rok na lyžák nepojedu. Nebyla jsem ani na tom prvním a myslím si, že druhý taky nějak oželím. :D

Naplánované prázdniny? Ja nevím ani, co budu dělat zítra, natož o prázdninách. O.o Ale samozřejmě každému vyhovuje něco jiného. Mě naopak frustruje, že mi moje plány potom nevychází. Ale ano, někdy taky plánuju, dělám seznamy a tak. Jen ne na tak vzdálenou budoucnost. (Už vidím, jak ti za pár měsíců píšu komentář, vzpomenu si na tenhle a budu muset konstatovat, jak ten čas rychle utíká. :D)

5 Roxy | Web | 21. února 2015 v 12:36 | Reagovat

Ahoj:) Na YT mám svůj nově založený channel a moc by mi pomohlo, kdyby jsi se na něj koukla :) A byla bych hrozně ráda, kdyby jsi o něm řekla třeba kamarádkám, jen pokud se ti bude líbit samozdřejmě :) Tak předem díky :)
https://www.youtube.com/channel/UCO62tJyv8-Ad4Lpj91x-apg

6 Scribbler | Web | 22. února 2015 v 18:11 | Reagovat

Lyžáky jsou nejlepší akce se třídou. Jinak, doufám, že se ti knížka bude líbit a gratuluju k těm nakladatelstvím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama