Leden 2015

Jak se kdy dostanu z tohohle labyrintu.

30. ledna 2015 v 17:52 | deny... |  Recenze
Název: Hledání Aljašky
Originál: Looking for Alaska
Žánr: román
Počet stran: 256
Nakladatelství: Knižní klub
Překlad: Monika Kostelníková, Veronika Volhejnová

Obsah: Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat "velké Možná", je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající.

30 questions challenge | 12. Letní vzpomínka

27. ledna 2015 v 20:48 | deny... |  30 questions challenge
O tomto tématu jsem dlouho přemýšlela. Pořád jsem nevěděla, co psát, o čem psát, o jaké vzpomínce z léta, když jich bylo nespočet. Nakonec jsem vybrala tábor, protože z tábora je vzpomínek nejvíc, navíc jsem tam strávila skoro jeden měsíc, dobře 18 dní, ale i tak.
Na táboře jsem byla s kamarádkami, budeme jim říkat A. a V.

Harry Potter a Ohnivý pohár

24. ledna 2015 v 13:57 | deny... |  Recenze
Název: Harry Potter a Ohnivý pohár
Originál: Harry Potter and the Goblet Of Fire
Žánr: Sci-fi a fantasy - romány
Počet stran: 576
Nakladatelství: Albatros
Překlad: Vladimír Medek

Obsah: Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. Harrymu navíc ještě vstoupí do života krásná Cho Changová a on se poprvé zamiluje. V Bradavicích se v závěru školního roku bude konat soutěž, jaká se neudála stovky let a do které jsou zapojeny konkurenční školy čar a kouzel. Její vyvrcholení je ale nečekaně tragické.

Real love

19. ledna 2015 v 18:35 | deny... |  Deník
Ahojky. Všechny vás krásně zdravím. Tentokrát u nového týdne. Jééj. Dobře, tak slavné to není. Ve škole to je katastrofa. Tento týden je u nás inspekce, takže všichni učitelé šílí. Dneska jsme psali z matiky, nebylo to těžké, ale já blbá tam mám určitě nějaký chyby. Víte, kdo může udělat chybu v tom, že špatně opíše číslo z tabulek? Přesně já. Doufám, že to bude nejhůř dvojka. Ale dost školy.

Mladá Boleslav

13. ledna 2015 v 19:07 | deny... |  Fotky
Ahojky lásky. Jak se máte? Hej, já tak nějak pořád něco mám, buď čtu, a nebo ne. Nějak se to nakupilo a já v poslendí době nemám nápady, co přidávat za články. Takže tento měsíc bude asi trošku slabší. Pro dnešek to jsou opět fotky, tak doufám, že se budou líbit. Tentokrát jsou to fotky města Mladá Boleslav, doufám, že se budou líbit.

Neměla jsem sebou teleobjektiv, takže toto je maximum přiblížené. Fotka je focená pár dnu po štědrým dnu, takže ještě byl sníh. Teď už není.

Dravci

9. ledna 2015 v 19:02 | deny... |  Fotky
Ahojte, omlouvám se, že moc nepřidávám, ale učitelé asi nechápou, že byly prázdniny, a my jsme se o prázdninách neučili. Navíc máme už nahlášené čtvrteltky, do toho si musim opravovat známky u pár předmětů. A fúú, je toho hodně. Ale času mám dost. Už jsem přečetla tři knížky! No právě dělám referát ze zemáku, aby mi to aspoň trošku přilepšilo známku. Docela jsem se těšila na toto téma, ale na internetu o tom píšou kulový, takže jsem zvědavá, co mi za to dá. Původně měl vyjít článek s knížkama (těma třema, co jsem přečetla), ale nakonec ho ještě torchu propracuju, byla by to taková recenze (?), nebo spíš takový čtenářský deník, uvidím, jestli článek nakonec vůbec vydám. Každopádně dneska to jsou fotky (*le když nevíš, co přidávat, přidej fotky) .Tentokrát to jsou dravci, ty fotky vám sem chci dát už hrozně dlouho, ale nějak nebyl čas.

U nás v tom parku, jak jsem fotila veverky, má takový pán nakonci dravce, tak jsem mu je tam přes plot fotila. Pkud se vám fotka bude zdát rozostřená nebo uvidíte takové jakoby "šmouhy" tak je to plot. Přes něj jsem to fotila, a protože to je tím novým objektivem, a navíc hodně přiblížené, tak tam na fotce mříž vidět není.

30 questions challenge | 11. Tví mazlíčci + fotky

5. ledna 2015 v 18:27 | deny... |  30 questions challenge
Hi. Další díl k 30, možná, že to přece jen někdy dodělám. Už jsem skoro v půlce (potlesk pls.). Doufám, že jste přežili nástup do školy. Jinak jsem se rozhodal dát takový úkol/cíl do roku 2016, že přečtu 50 knih. Už mám skoro 3 za sebou, takže to vypadá nadějně. Budu tam počítat pouze knížky, které jsem začala číst po 1.1.2015. A vlastně už jsem přečetla knížku Zůstaň se mnou, a Hledání Aljašky už mám také skoro za sebou. A ještě jsem se rozhodla přečíst všechny díly Harryho Pottera, tak toho už mám Kámen mudrců zasebou.
Asi bych se od těch knížek měla trochu odprostit, abych taky něco žila realitou a ne jenom blogem a knížkama. A teď už k článku. Jinak asi skončím se streetdancem, ve skupině to je o ničem, lidi tam jsou hrozný, a celkově mě to tam nebaví...

Možná, že to ještě nevíte, ale jsem hrozný milovník koček. Už od malička jsem na kočky zvyklá, tak také není divu, že doma máme rovnou dvě.

Rok 2014

2. ledna 2015 v 19:56 | deny... |  Zážitky
2014
Také jsem se rozhodla napsat něco o roku 2014. I když to píší všichni, přišlo mi fajn, něco takového napsat. No doufám, že se vám článek bude líbit, a že ho někdo přečte až do konce! :) Jinak šťastný nový rok!
weheartit.com