Říjen 2014

Dárce

30. října 2014 v 15:02 | deny... |  Recenze
Ahojky, rozhodla jsem se napsat recenzi na film Dárce. Tento film byl nedávno v kinech, bohužel ho u nás ve městě nedávali. Takže jsem se rozhodla počkat, až bude někde na internetu. Včera jsem náhodou objevila tento film na youtube. No a teď už tedy recenze.

27.10.2014

27. října 2014 v 11:46 | deny... |  Deník
Je mi 14. Dnes je mi oficiálně 14. Přesněji tedy v 11 hodin. Heh cítím se víc dospěle. Každopdáně se mám skvěle! Víte, už jsem taková "ta velká holka"! Je to zvláštní být tady na světě už/teprve 14 roků. To je něco nepochopitelného! Ten čas takle letí.

Krajina

25. října 2014 v 19:10 | deny... |  Fotky
Máme tu konečně prázdniny, v rozepsaných jsem měla i článek k tomuto tématu, ale nakonec jsem ho zahodila. Každopádně jsem hrozně znuděná! A to ještě neskončil víkend. Ach jo. Počasí je úplně hrozný, prosím slunce! Vysvitni aspoň na pět minut! Po úmerném dni stráveném v pyžamu, rozvalená na křesle, s tím že jsem neustále četla-buď v mobilu nebo v knížce. Jsem se asi v půl páte konečně vyhrabala. S tím, že půjdu se ségrou a mamkou nasbírat nějaké větvičky. Vzala jsem sebou foťák, tak se můžete podívat na to hrůzné počasí! Všude sama šedá!
Doufám, že se to v příštích dnech zlepší. Zítra jedeme na bowling a na oběd, už jakoby oslavíme ty moje narozeniny, které mám až v pondělí!

Vidíte to? Hrozný -,-

Údolí motýlů!

22. října 2014 v 19:19 | deny... |  Fotky
Tak už konečně předposlední část fotek z Řecka z Rhodosu. Docela mi tyto články budou chybět. Kažodpádně jsem se konečně dostala k tomu, abych vytvořila tento článek. Když už jsme si na dovolené půjčili to auto, tak jsme se také vydali do středu ostrova, kde nás čekalo Údolí motýlu neboli po rusky "dolina baboček"! Zamilovala jsem se do ruštiny, panejo mě se ten jazyk moc líbí. Zrovna si říkám, že píšu docela k věci, protože na titulní strnaě blogu je zrovna článek o rusácích. No vyjadřovat se nebudu, pouze podotýkám, že jsem ráda, že se učím ruštinu. Protože některá slova jsou fakt top! No není "oo sabáka" sladký? Ne? Tak zase chvilka kreténa. Kdyby někdo nevěděl, tak sabáka je pes.
Údolí motýlů je vlastně místo, kde žije pouze jeden druh motýlů, jsou to tedy spíšt takové můry. Všude jich je tam plno! Ale nic zázračně barevného nečekejte! Motýli tam také nejsou pořád, myslím, že někdy o prázdnináchlétají do tohoto údolí, kde se následně páří a poté umírají, a za rok jsou tu zase. Na internetu jsem zjistila, že tento druh motýlů se nazývá Přástevník kostivalový! (hehe chytrá hlavička). V celém údolí je nespočet těchto motýlů, ale většinou pouze posedávají a asi spí. Ani moc nelítají, také jsme se často setkali s již mrtvími motýly.
Nemám makro objektiv, takže fotek přímo motýlů moc není! Navíc byly docela složité podmínky pro focení. Museli jste být hodně blízko, byla tam docela tma-takže všechny fotky na mega dlouhej čas, a když jste chtěli použít blesk, tak se ten motýl lek a uletěl. Takže mám spíš okolní krajinu vyfocenou. Je tam totiž nespočet malých vodopádků, vypadá to tam jako v nějakém malém pralese.


Vesec

20. října 2014 v 19:19 | deny... |  Fotky
Ahojky, nepříjde vám, že mám nějak moc rubrik? A z toho aktivně přidávám do třech z nich? Možná bych s tím měla něco udělat. Když už je ten podzim, tak by to chtělo nový design. Bohužel, já prostě nemůžu nic najít, co by se mi zalíbilo. Ani nemám žádné nápady. Hlava děravá! Za týden mám narozeniny! Včera jsme byli u babičky, tak už mi dala dárek. Mám plnou taštičku sladkostí. Na posilování/hubnutí/zdravou stravu jsem se vykašlala. Nebaví mě to. Je mi sakra 13 (brzo 13) nebudu si tady dávat do těla! Jouhou mc a kfc čeká! :D Samozřejmě si dělám srandu, to že už nejím zdravě (?- jedla jsem vůbec někdy?) neznamená, že hned musím nabrat 20kg! Ale i tak mě doma čekají Tobleronky, Oreo, milka čokoláda a marcipán!! Miluju babičky! Znáte takový ten obrázek, jak tam je ten panák a "jdu k babičce" - je normálně hubený a pak "jde od babičky" a má přecpaný břicho a "many-peníze" v ruce? Ne? Tak to nevadí.
S babičkou jsme navštívili vesničku Vestec. Nejdřív se mi nikam nechtělo, taky komu jo když máte mastnou hlavu jak máslo na pánvi a ke všemu nezamaskovaný jebáky -,-! Ovšem (nějak často používám ovšem o.o) nakonec jsem přeci jen jela a nelituju! To je tak krásná vesnička, jsou tam samé roubenky, prý se tam točilo i několik filmů, a prostě krása, úplně ráj na focení! Navíc bylo krásné slunečné počasí, a k tomu všechny ty barevné stromy. Prostě aww!

První fotka, prostě už jen ta nádrž a k tomu ty lístečky je samotná krása! Já jsem z toho byla tak moc unešená! A teď zatim ta roubenky, krásné! Jakoby z roubenek se skládá celá vesnice, ale já mám vyfocený jen tydle. Mne prostě příjde hrozně blbé fotit někomu cizímu chalupu/dům.

Jak si přestat kousat nehty?

17. října 2014 v 17:23 | deny... |  Deník
Všichni určitě znáte někoho v okolí, kdo si kouše nehty nebo kůžičku, nebo ten člověk jste právě vy! Většinou do vás všichni rýpají, ať přestanete, že je to ošklivé a nechutné. Myslím, že všichni asi víme, že to je nechutné a ošklivé, a tak se snažíme přestat. Ovšem, to není tak lehké, jak se zdá. Já sama si nehty i kůžičku koušu. Dokonce i vím, že je to nechutné a ošklivé, ale přestat mi dlouho nešlo. Respektive si myslím, že se ke kousání nehtů a kůžičky ještě někdy vrátím! Tímto článkem bych vám chtěla poradit, jak se tohoto zlozvyku zbavit, nebo alespoň popíšu, co jsem zkusila já, co zabralo, a co ne!

Music! - Playlist 01

15. října 2014 v 19:08 | deny... |  Oblíbenci
Ahojky, dlouho jsem nepřidala žádný článek Favourite, tak je tu! Budou to písničky, už v 30 challange jsem měla úkol na nějaké songy. Jenže doba se mění, tak jsem se rozhodla, že dnešní článek bude taková oddychovka. Napíšu jsem asi 10 písniček, které momentálně poslouchám! Zítra jedeme se školou do Liberce do zoo. Budeme tam předávat vybrané peníze ze školy na kočkodana, kterého tam sponzorujem a navíc ještě laboratorní práci. Jedeme tam obě dvě osmičky, tak se i docela těším. Přece jen se ulejeme ze školy! Přemýšlela jsem, že bych si vzala foťák, ale prý má zítra pršet, a navíc tam budeme mít práci a já se tam nechci tahat s foťákem. A ke všemu na blogu už fotky ze zoo mám!

1) Enrique Iglesias - Bailando
První písnička je od tohoto sexouše! Enrique znm už dlouho i tuto písničku znám dýl, ale dřív se mi nelíbila. Až teď se objevila v mém playlistu.

Hvězdy stříbrného plátna

13. října 2014 v 19:15 | deny... |  Zážitky
Odříjna u nás ve městě probíhá výstava Hvězdy stříbrného plátna. Na výstavě jsem byla se školou, protože jsme to měli jako exkurzi s paní učitelkou českého jazyka. Výstava vypovídá o životě prvorepublikových hvězd. Je zde možné vidět jak fotky, karikatury tak i originální plakáty a dobové oblečení. I když mi většina jmen, které jsem na výstavě zahlédla nebo přečetla nic moc neříká, rozhodně mě výstava zaujala! Foťák jsem sice na výstavě neměla, ale přece jen mám ještě mobil! Přidám jsem na ukázku pár fotek z výstavy, aby jste si mohli představit, jak to asi vypadalo.
Zamazaná vstupenka je schválně, jsou tam údaje, které nechci zveřejňovat.
A těch bot si nevšímejte. *Jinak jsem si přestala kousat nehty, a koukejte jak je mám dlouhé!

O happy day!

11. října 2014 v 20:22 | deny... |  Fotky
Máme tady 11.10. a já už před měsícem měla svátek. Heh, narozeniny budu mít už za chvíli, co nevidět tu bude 27.říjen a mne bude 14. Ani se moc netěším, sice jo, už budu "ta velká holka" což mě na jednu stranu docela mrzí. Vrátila bych se do let, kdy jsem si hrála s panenkama a měla ten dětský bezstarostný život. A právě teď mluvim jako by mi už bylo 18 -,-! Dovedete si představit, že už jakoby za dva a kousek měsíce budou Vánoce? To to letí!
Dneska je takový suprčupr den. Sice jsem vstávala už v 9 hodin, ale za to, jsem si den mnohonásobně užila! Navíc vám sem přidám i nějaké podzimní fotky, sice to u nás na podzim moc nevypad, ale tak why not?!

Láska

8. října 2014 v 18:41 | deny... |  Deník
Láska! Co tento pojem vlastně znamená? Ví to vůbec někdo?