Srpen 2014

Loučím se s Vámi!

29. srpna 2014 v 10:17 | deny... |  Deník
"Loučení je chvíle, kdy je třeba být hrdinou, zahlušit bolest a vysmát se snům, v pláči se usmát a necítit křivky, říct nashledanou a vědět, že už nikdy, že už nikdy..."


Doufám, že se vás teď pořádně vyděsila! (:D) Ne nebojte nekončím. Tento blog mě opravdu baví, takže bych řekla, že pro zatím rozhodně nehrozí, že skončím! To vás můžu ujistit! Tento článek bude sice rozlučkový, ale zároveň hrozně moc natěšený! Protože JÁ jedu dneska na dovolenou do ŘECKA! Júú, júú, těšim se, nnanana, lalalla No holky, myslím, že už asi víte jak se hrozně moc těším! Bude to totiž super. Protože, v pondělí, přijede do Řecka také teta, sice do jiného hotelu, ale rozhodli jsme se, že se budeme navštěvovat. A že si půjčíme auto a pojedeme na nějakou nejkrásnější pláž a třeba do údolí motýlů (samozřejmě jen když tam budou) a navíc tam pojede i jejich roční dcera, takže si sní budu moct hrát jako velká holka mamina. Jo bude to super!

Ryby

25. srpna 2014 v 18:04 | deny... |  Fotky
Ahoj, tak jak jsem slíbila, mám pár fotek z ryb. Na rybách jsem byla minulý čtvrtek s tátou a ségrou. Bylo to fajn, určitě bych chtěla ještě někdy s nimi jet. Jeli jsme už brzo ráno, asi v 5 hodin. Východ slunce jsme bohužel neviděli, protože bylo zataženo. Když jsme konečně dorazili k rybníku, kde jsme měli chytat ryby. Vybalili jsme z auta a zabrali místo. Já jsem si hodně četla, a pak jsem koukala na ségru jak chytá. Odpoledne jsem si zkusila chytat i já, a také jsem si zkusila krmit ryby. Bylo to super máte v ruce "kobru" (tak se tomu řiká, vlastně to je jakoby házeč (?)) do ní dáte kuličku (kremní) a pak prudce švihnete a ono to vyletí. :D Ono se to nezdá, ale bylo to docela těžké, musíte na ten způsob nejdříve přijít, a pak vám to teprce půjde. Fotila jsem sice hodně, ale fotky z rána, kdy jsem fotila nejvíc nejsou moc k použití, protože bylo blbé světlo, takže ty fotky mají hodně šumu. No, a jelikož pak už jsem fotila jenom nás (rodinu) tak fotky doplním ještě západem slunce a dalšíma fotkama, které jsem ještě nezdílela. :)

Tak takle to tam vypadalo. V té chatičce na levo by jsme klidně mohli spát. My jsme rybařili přímo na protějším břehu!

Mezikroužky

24. srpna 2014 v 11:59 | deny... |  Fotky
Ahoj, vím, že jsem tu dlouho nebyla, za což se moc omlouvám! Ve středu jsem se nudila, tak jsem konečně dočetla knížku! A ve čtvrtek jsem byla s tátou a ségrou na rybách. Já jsem hodne fotila, takže někdy zítra nebo pozítří můžete očekávávat fotky, krom toho jsem si zkusila i chytat ryby. Chytala jsem na třpytku, takže sem měla za úkol chytit štiku-bezúspěšně. Ovšem ani táta, který chytá kapry a ségra na třpytku nic nechtyli. No a v pátek jsem jela na chalupu, kde ještě teď jsem! Jsem tu s kamarádkama a moc si to tu užíváme! No, ale k dnešnímu článku. Od strejdy, který má také zrcadlovku jsem si půjčila mezikroužek, je sice dost silný, takže musim být hodně blízko objektu, což je docela nepříjemné, protože jste pak celý rozklepaný když nemáte po ruce stativ. No každopádně se mi pár fotek povedlo, tak se podívejte!Balení, plánování, četba, nákupy...

19. srpna 2014 v 13:36 | deny... |  Deník
Ahoojky! Dneska je 19.8.2014, což je obyčejný neobyčejný den. Za prvé 1) přináším vám deníček a za druhé 2) můj táta má narozeniny - to sice pro vás není vůbec podstatný, ale to nevadí. Takže si budeme všímat bodu číslo 1! Článek je dlouhý, tudíž je rozdělení do kolenek, které jsou napsané kurzívou! Takže pokud nechcete číst celé, přečtěte si třeba jen jednu kolonku. :))

Květinky

16. srpna 2014 v 13:56 | deny... |  Fotky
Ahojky, už je to docela dlouho, co jsem byla na poli a objevila jsem tam "záhonek", kde měl někdo krásné kytičky. Všechno jsem to chytře fotila, když tu najednou na mě křičí ségra, ať už jdu z toho pole. Já samozřejmě, že nejdu. A najednou když jsem zvedla hlavu od foťáku, koukám a ono přímo na mě jede auto. Tak jsem vystřelila jako blesk honem na cestu za mamkou. Když jsem doběhla, tak už naštěstí auto couvalo zpátky. Prý na mě jelo, abych odešla z toho pole :D.

Kopretinka...

Bezděz

14. srpna 2014 v 11:43 | deny... |  Fotky
Ahojky, nedávno jsme si s rodinou udělali výlet na Bezděz. Původně jsme měli jet na Housku, ale nakonec zvítězil Bezděz. Na Bezdězu už jsme jednou nebo dvakrát byli, ale to jsem byla malinká, tak jsem si to nepamatovala. Výlet byl super, sice ten výšlap nahoru byl docela makačka, ale zvládla jsem to a trošku si procvičila fyzičku :D.

Něco o Bezdězu...
Bezděz je zřícenina hradu, nacházející se na kopci Velký Bezděz v okrese Česká Lípa. Hrad byl poprvé zmíněn roku 1264 za vlády Přemysla Otakara II. Do české historie se zapsal i jako místo, kde byl uvězněn pozdější král Václav II. i se svou matkou Kunhutou.30 questions challenge | 5. Pět míst, které chceš navštívit

13. srpna 2014 v 11:39 | deny... |  30 questions challenge
Ahoj! Už docela dlouho jsem nepřidala další článek do 30 questions challange. Máme tady 5.úkol? Dneska mám napsat 5 míst, které bych chtěla navštívit. Rozhodla jsem se, že nebudu psát takové ty typické místa jako NewYork, Los Angels, Dubaj, Egypt, Francie, Paříž...ale že to zkusim vzít po takové té zajímavější stránce. Tak jdeme na to. :)

Salar De Uyuni - Bolívie
Jedná se o největší solnou pláň na světe, která se nachází na jihu Bolívie. V období deštů se tato solná pláň změní v největší zrcadlo na světě.
Krásné místo, rozhodně bych se tam jednou chtěla podívat.

Ptáček

12. srpna 2014 v 12:26 | deny... |  Fotky
Ahojky, dneska přináším fotky ptáčka. Na zahradě na hrušce máme hnízdo vrabčáků, a jelikož máme kočky tak na ně často číhají. Naše kočka Wendy konečně začala něco lovit, tak si zrovna vybrala ptáčka. Vrabčáčci se totiž přesunuli i se svým mladým na malou jabloňku, která je hned vedle a asi ho chtěli naučit létat. (opravdu mají malý mozek-přece když vidím, že tam je kočka, neučím malýho letát? -,- ) Samozřejmě, že mládě skončilo v trávě, kde si ho hned vyhlídla naše Wendynka, která ho lapila. A to jste neviděli jak se ty vrabčaci rozčílili a oba dva se na Wendynku vrhli!! (možná,že nebudou tak hloupý, aspon se ho snažili bránit) Začali hrozně křičet a vrhli se na kočku. Ta mládě pustila, ale kryla ho, takže se k němu jeho rodiče nemohli jak dostat. No naštěstí to křičení ptáků slyšel táta, tak Wendynku odstranil.
No rodiče se lekli tak uletěli a tak táta vzal ptáčka do ruky a nesl mi ho ukazát. Já jsem samozřejmě neváhala a cvakala o stošest. Ptáčka jsme pak dali do nějaké díry v hrušce, doufajíc, že to je jejich hnízdo. No nebylo, ale naštěstí si ho rodiče po dvou hodinách našli a odnesli do svého hnízda. No nevím, jestli nakonec přežilo, protože později Wendy vylezla i na strom a lovila je přímo z hnízda -,-.


tag - nominace Caromali

11. srpna 2014 v 15:19 | deny... |  Deník
Ahojky, opět jsem byla nominovaná do tagu, asi nejspíš liebster blog awards tag, tak jsem se ho rozhodla vyplnit, otázky se mi totiž hodně zalíbily.
Krom toho jak jste si mohli všimnou jsem změnila design. Změněny jsou popsiky, které jsem si dělala sama, a pozadí, které jsem stáhla z wehearit.com.

Nebudu jsem psát nějaké fakty o mě, protože bych se nejspíš opakovala pořád dokola a navíc na blogu jich je hodně.
Takže jdeme rovnou na otázky od Caromali

1) Jaké jídlo ti nechutná ?
Rozhodně špenát!

2) Strávila by si raději prázdniny na horách nebo u moře ?
U moře

3) Co nejraději fotíš ?
Přírodu

Haul - Letňany, Chodov, Arkády

10. srpna 2014 v 12:48 | deny... |  Deník
Ahoj, tak jak jsem vám slíbila, přidávám článek z Prahy. Do Prahy jsem jela s kamarádkou z chalupy, která v Praze bydlí. První den - pondělí. Jsme šly nakupovat! Vstávaly jsme brzo ráno, nasnídaly se, a poté jsme jely do Letňan. Nejvíc věcí jsem si nakoupila v Terranově, kde měli opravdu velké slevy. Koupila jsem si tam šaty, tílko a tričko.

tričko- terranova