Červen 2014

Prázdniny!

27. června 2014 v 19:28 | deny... |  Deník
Ahojky! Tak a máme tu začátek prázdnin. Musím říct, že to tedy uteklo hoodně rychle. Nedávno jsme slavili nový rok, poté jsme slavili založení blogy a najednou prázdniny? To je hrozné jak ten čas letí. Ani se nerozkoukáme a bude tu zase 1.září a my půjdeme do školy, někdo na střední, někdo na vysokou, a někdo pořád na základku jako já, která půjdu do osmičky. Chápete, už budeme druhý nejstarší na druhém stupni, a pak se najednou s námi budou loučit, oplakávat nás a my půjdeme na střední. No, pamatuju si, jak když sem byla malá, hrozně jsem chtěla chodit do školy, pak už být na druhým stupni, a teď? Teď se chci vrátit zpátky do dětských let a prožít to všechno znovu. Já vím, že jsem ještě malá, na takový řeči, že třeba od našich rodičů a prarodičů by to sedlo lépe.

Samozřejmě, že se tu, ale nebudu zabývat budoucností. Dneska byl velký den. Rozdávalo se vysvědčení. Žáci přicházeli s kytkou či jiným dárkem do školy, svátečně oblečení. Ženy v šatech a sukních chlapci v kvádrech a sakách. Přistoupili do třídy a čekali až jim učitelka začne vykladát, jak si ten rok s váma užila, a že se sváma opět setká (tedy pokud nejdete na jinou školu), přeje vám hodně štěstí, také aby se vám nic nestalo, a pak nastane doba. Kdy řekne "utište se, jdeme na ty vaše vysvědčení" žaci zmlknou a vyčkavájí, volají se jména, předávají se vysledné listiny, a pak je to tady. Zazní moje jméno! Zvednu se ze židle, zkontorluji šaty a jdu směrem k učitelce, podáme si ruce a předáme dárky a pro mě vyvědčení. A je to tam! Mám samé jedničky! Juhůů... a to jsem měla namále.


Myška

25. června 2014 v 18:00 | deny... |  Fotky
Ahojky! Jak už asi někteří víte, doma máme dvě kočky. Jedna je Wendy a druhá je Nelinka. No a zrovna včera nám Nelinka přinesla domů myšku. Samozřejmě, že se šla za námi pochlubit, takže jí přinesla ještě živou. A to by nebyla Nelinka, aby jí vklidu nepustila a začala se o nás otírat. Samozřejmě, že myška využila své šance a pomalu se vytrácela. Když si toho Nelča všimla, tak se kolem myšky rozvalila, a dál se snáma mazlila. Poté přišla Wendy, která si samozřejmě také lehla, ale aby jedna z nich myš chytla a zakousla, to ne. Takže nám myš asi dvě hodiny pobíhala po bytě. Když tu jí mamka spatřila v obývaku, tak jsme jí se ségrou asi 5 minut honili. Po velkém úspěšném lovu na myš, jsme si jí i vyfotila. Tak tady máte fotky naší malé myšičky. Která je toudle dobou doufejme v bezpečí ve svém domově někde venku.

Ono se to nezdá, ale ta myška byla opravdu malinká, ale žádnej rejsek to nebyl. Byla to malá myška, která měla dlouhý ocásek.

30 questions challenge | 4. popiš do detailu svůj den

24. června 2014 v 17:55 | deny... |  30 questions challenge
Ahoj. Tak ja jde život? :) Také se tak nemůžete dočkat prázdnin. Já se na ně hrozně moc těším. Ale dneska to nebude o tom, jak se těším na prázdniny, ale 30 questions challange. Dnešní téma je Popiš svůj den do deatilu!

Holky, omlouvám se, že přidávám buď fotky nebo takovédle články, ale já prostě do deníčku nemám moc, co napsat a navíc to nečte moc lidí, a abych napsala nějakou úvahu, nebo něco s "rozmyslem" mi moc nejde. Navíc, jak už jsem řekla budou prázniny, a já si to teď chci užívat. V neděli jedu na tábor, takže se pokouším narvat všechny věci do kufru, a prostě je toho moc. Ale nebojte nevykašlu se na vás, teda o práznidnách tady moc nebudu - ještě nevím, ale určitě vám v tomto týdnu dám vědět, jak to bude o prázdninách, jaké mám plány, kdy tu budu, kdy ne a spoustu dalšího. Dále ještě tento týden můžete očekávat fotky takového zvířatka. Které jen tak doma nenajdete. Nebo spíš se to moc nepočítá mezi domácí mazlíčky, schválně si můžete tipnout, co by to tak asi mohlo být. A ke konci týdne bych vám ještě napsala něco k vysvědčení. Uvidím, jestli to s vysvědčením nespojím s programem na prázdniny. No, ale teď už k článku.
Mám popsat jeden svůj den do podorbna. Rozhodla jsem se, že popíšu pondělí. Ale samozřejmě, že to, co jsem tam napsala není úplně přesné, vždy mi to vyjde nějak jinak však to znáte. A jen aby jste si nemysleli, tak bydlím hned vedle školy, proto chodím do školy tak pozdě a jen v pondělí vstávám tak brzo, jiné dny si vstanu až v 7:25

Detail

22. června 2014 v 19:03 | deny... |  Fotky
Ahojky! S dnešní "krásnou, slunečnou" nedělí...ne fakt, u nás je hrozně ošklivo, už je druhý den léta a ono je ošklivo-to je hrozný! O víkendu jsem překvapivě byla na chalupě, na léto se tam zařídí internet, takže to bude super, protože budu moct články přidávat i o víkendu. Jinak jsem přečetla další dvě knížky!
Ale nebudu to okecávat, v článku uvidíte fotky, které jsem fotila samozřejmě já. Asi si řikáte proč Detail...zkrátka...protože jsem se rozhodla přidat nějaké fotky z blízka. Fotky na makro, i když makro objektvi nemám. Ach, jsem se do toho nějak zamotala -,-. No tak jdeme na fotky. :)

Na tuto fotku jsem pyšná, není nijak dokonálá to vůbec, ani nejspíš kompozičně není správná, ale to mi vůbec nevadí, protože jsem si s tou fotkou dala dost práce. A to nemám žádný makro objektiv.

30 questions challenge | 3. Deset posledních songů na tvém facebooku

19. června 2014 v 18:24 | deny... |  30 questions challenge
Ahojky, dneska jsem byli se školou na výletě. Byli jsme v Liberci v IQ parku. Bylo to docela fajn. Nejlepší bylo, když si pár holek a klůku připlatilo vstup do labyrintu. To bylo něco. Každopádně vás to nejspíše zezajímá, takže vám jsem dávám další část 30 questions challange. Tentokrát 3 část, což je Deset posledních songů na tvém facebooku. Trochu jsem si to upravila, takže jsem dám deset písniček, které momenátlně nejvíce poslouchám. Tak jdeme na to.

1. Lipo - kruhy feat. Yanna
"Jak na vodě kruhy se láska šíří dál..."
Naprosto mě tato písnička uchvátila. Rozhodně stojí za poslechnutí.


Radost

17. června 2014 v 18:54 | deny... |  Deník
Ahojky holky! Vím, že už sem skoro vůbec nechodím, ale prostě venku je celekm teplo, a já místo toho, abych tendle týden lítala po koupališti, tak pořád čtu. Jsem na tom čtení úplně závislá.
Minulý týden jsem asi ve středu začala číst Lola a kluk odvelde! To je takk úžasná knížka...prostě krása. Měla jsem jí přečtenou během pár dní. A v sobotu jsem začala číst další knížku, protože tamtu už jsem dočetla. Takže jsem začala číst Amy a Roger na cestě. Opět úžasný. Já nemám slov, to kam se hrabe nějaký Hvězdy nám nepřály, když existují mnoho lepších knížek.
zdroj:wehearit.com

Hvězdy nám nepřály

15. června 2014 v 18:17 | deny... |  Recenze
Ahojky, dlouho tu nebyla žádný recenze, a tak jsem s rozhodla opět nějakou přidat. Tentokrát to bude na oblíbenou knížku Hvězdy nám nepřály. Předem upozornuji! Komu se tato knížka líbila, hodně líbila, ať recenzi radši nečte, protože bych řekla, že tam je dost kritiky.


Jo vím, vím...

11. června 2014 v 20:07 | deny... |  Fotky
Ahojky! Moc se vám omlouvám, že jsem tady docela dlouho nebyla, ale jak víte. Je krásné počasí, takže chodím každý den na koupák. A navíc tendle týden píšeme všechny čtvrtletky! Zejtra píšeme poslední z češtiny, tak mi držte palce. Dneska jsme psali matiku, která je pro mě nejduležitější. Jaksi jsem zjistila, že když mi ve čtvrtletce body utečou mám hned dvojku... -,-.
A jak se máte vy? :) U nás je zrovna teď bouřka...ale už to ustává. Přidám sem nějaký nový fotky-budou v celým článku. A jen aby jste se nedivili, tak teď jak bude hezky a budou prázdniny, tak na blogu moc nebudu. Jelikož takřka celý červenec mám zabraný, tak se tu asi vůbec neukážu. A srpen ještě nevím, to bych sem snad mohla dát pár článků. :)


Jižní čechy 2013

8. června 2014 v 20:04 | deny... |  Zážitky
Ahojky! O v pátek jsem už brzo odjela na chalupu, tudíž tady nebyl žádný článek, ale dneska jsem opět tu! Jak ste se měli o víkendu? U nás konečně otevřeli koupaliště, já jsem sice byla an chalupě, ale i tak se těším až tam pudu. O víkendu jsme stavěli bazén, máme nový, protože ten starý se nám roztrhl a protýkal. Dříve jsme mívali takový ten "nafukovací" kruhový s tim nafukovacím modrým okrajem. Akorát se nám už asi po třetí roztrh. No, takže letos jsme koupily plechový. No to zas bylo s tim stavěním. Ale nakonec ho máme postavený. Máme zatím napuštěnou jen půlku, protože se to prý tak musí dělat. Takže zbytek vody přivezou až příští víkend.

Pro dnešek tu mám článek do rubriky Zážitky. Bude to něco o tom, jak jsem byla v Jižních čechách!

Minulý rok se babička s dědou rozhodli vzít mě a mého bratrance Pavlíka na týdenní výlet. Pronajali si chatičku (spíš baráček) v Jižních Čechách. Odjížděly jsme v červnu, hned poté, co jsem přijela z tábora. Jely jsme dlouhé tři-čtyři hodiny, což by nebylo tak hrozné, ale neustálé poslouchání mého bratrance, jak vidí koleje a jak je támhle velký kříž a tamhle zase malý je dost unavující.

30 questions challenge | 2. Napiš své tři obavy

5. června 2014 v 17:47 | deny... |  30 questions challenge
Ahoj, po dlouhé době opět přidávám 30 questions challange. Při čemž druhý úkol je "popiš své tři obavy". No tak jdeme na to.

Moje první a asi největší obava bude z pavouků. Asi nejsem sama, kdo se jich bojí, ale i tak to sem musím napsat. Těch maličkých se nebojím, ale ty větší z těmi tlustými nohy jsou prostě hrozný. Jednou jsem byla u kamarádky doma. A on jim zrovna po stěně lez veliký pavouk. No samozřejmě, že jsme s kamarádkou začaly ječet na její mamku, aby ho okamžitě dala pryč. Její mamka ho vzala do utěrky a ze srandy na mě tou utěrkou vybafla. Já jsem se tak lekla, že jsem z toho dostala úplný šok. Pavouk na mě z utěrky naštěstí nevlít! Docela dlouho trvalo než jsem se doopravdy uklidnila. Dnes už kamarádky mamka ví, že když má v utěrce pavouka má se ode mě držet na 10m daleko.